Shirodhara

“Üçüncü Göz” Altıncı Çakra Zihin Arındırıcı Denge Terapisi

Zihin Arındırıcı Denge Terapisi

(SHİRODHARA) CROWN CHAKRA & THİRD EYE – ZİHİN ARINDIRICI DENGE TERAPİSİ NEDİR?

Shırodhara Hindistan’da 5000 yıldan uzun süredir gerçekleştirilen eski bir Ayurveda şifa uygulamasıdır. Shirodhara kelimesi iki düşünceye ayrılır: “kafa anlamına gelen shiro “ve akış anlamına gelen dhara” Birlikte ruhu gençleştirerek ve sağlığı koruyarak fiziksel ve duygusal dengeyi sağlamayı amaçlayan spiritüel bir uygulamadır.

(SHİRODHARA) CROWN CHAKRA & THİRD EYE – ZİHİN ARINDIRICI DENGE TERAPİSi NASIL UYGULANIR?

Shirodhara (Third eye) üçüncü göz üzerine sürekli akıtılan ılık yağ ile yapılan bu uygulama tek başına güçlü bir tedavi yöntemi olabileceği gibi uygulama Abhyanga masajı ile yapıldığında daha çok etkili olur. ABHYANGA & SHİRODHARA seans süresi 90 dakikadır. Shirodhara tedavisinde amaç kaşlar arasındaki noktanın uyarılması, Budistler üçüncü gözü ruhsal uyanışın yeri olarak görürler. Hindular buna altıncı çakra olarak adlandırırlar. Taocular bunu “cennetsel göz” olarak düşünürler. Shirodhara da üçüncü göz açıldığında yaşam gücü enerjimiz “prana enerjisi” serbest kalarak akmaya başlar, artan ruhsal farkındalık ile birlikte yüksek benliğinizle bağlantıya geçersiniz.

(SHİRODHARA) CROWN CHAKRA & THİRD EYE – ZİHİN ARINDIRICI DENGE TERAPİSiNİN FAYDALARI NELERDİR?

* Shirodhara tedavisi uyku problemi olan kişilerde uyku kalitesini ve yaşam kalitesini yükseltmek için uykusuzluğun giderilmesinde çok etkili doğal bir tedavi yöntemidir. Tedavi süresi 21 günlüktür.

* Shirodhara Panchakarma temizleme işleminin önemli bir parçası olarak sinir sistemi hastalıkları ve kronik depresyon anksiyete (panik atakları) gibi duygusal problemler için iyi bir tedavi yöntemidir.

* Shirodhara vücudun iyileşme mekanizmasını açar. Saçın derisini besleyerek saç dökülmesini ve erken grileşmeyi önlemek amacıyla saç köklerini güçlendirir. Yüzün tamamını gençleştirerek endişe hatlarını yumuşatır.

* Vücuttaki tüm hormonları düzenleyen hipofiz, epifiz  bezleri ve hipotalamusu  harekete geçirir. Sinir sistemini stabilize eder. Konsantrasyon, zihinsel açıklık ve farkındalık yaratarak beden ve ruh için mükemmel derecede denge ve uyum sağlar.

Shirodhara

Terapilerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin... Lütfen Randevu Alınız.